Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.01.2020

Başmüfettiş Ömer Uzuner Emekli oldu...

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak Başkanlığımızın değişik kademelerinde 42 yıl süreyle hizmet eden Başmüfettiş Ömer Uzuner 01.01.2020 tarihinde emekliye ayrıldı.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızda Başmüfettiş olarak görev yapan ve hizmet süresini tamamlayarak emekliye ayrılan Ömer Uzuner'e Birimimiz toplantı salonunda gerçekleştirilen programda Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş ile Rehberlik ve Teftiş Başkanımız Fatih Mehmet Karaca tarafından plaket verildi.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş emekli Başmüfettiş Ömer Uzuner'e Kur'an-ı Kerim hediye etti ve 42 yıl boyunca Diyanet İşleri Başkanlığının personeli olarak Başkanlığımızın değişik kademelerinde vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı kendisine kurum adına teşekkür etti.

 

01.01.1955 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Ömer Uzuner, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1979 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. 20.08.1973 tarihinde Bolu Eğitim Merkezinde kursiyer İmam-Hatip olarak memuriyete başlayan Ömer Uzuner, 27.11.1979 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Şube Müdürlüğüne memur olarak atandı, 18.12.1980 yılında şefliğe tayin edildi. 19.01.1985 tarihinde müfettiş yardımcısı, 28.11.1988 tarihinde müfettiş ve 03.02.2002 tarihinde de başmüfettiş oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak Başkanlığımızın değişik kademelerinde 42 yıl süreyle hizmet eden Ömer Uzuner 01.01.2020 tarihinde emekliye ayrıldı.

Uzun yıllar Birimimize hizmet eden Hocamıza hayatının bundan sonraki döneminde sağlıklı ve huzurlu bir ömür dileriz.